İlaçlama, Hastalık teşhisi ve iyileştirme hizmetleri

Ülkemizde bahçe kültürü arttıkca bahçeyle ilgili her konuda gelişme ve sorunlarda artmaktadır. Çok güzel bir bahçeyi herkes yapabilir. Önemli olan bu güzelliği sürdürmektir,Bunun içinde bilgili bakım gerekmektedir. Etrafınızdaki bitkilerin ihtiyaçları ve hastalıklarını bilmek ona göre tedavi etmek gerekir.

Özellikle birbirine yakın bahçelerde komşulardan birinin umursamaz davranışı hastalığın o çevrede yok edilmesini engeller.Bahçelerdeki hastalıklar için beraber mücadele etmek gereklidir.Hastalıklarla mücadele için mutlaka profesyonel yardım almalısınız.Sizin görmediğiniz pek çok şeyi uzmanlar görür.

Ağaçlar yapraklarını açmadan önce şubat ayında bordo bulamacı yada sarı ilaç denen ilaçlama yapılmalıdır. Ağaçların gövde ve dalarlıda bulunan böcek yumurtalarını yok etmek için yapılan bu ilaçlar yapraklar çıktıktan sonra yapılmaz çünkü yapraklara zarar verir. Bunu dışında yapılacak ilaçlamalar hastalık görüldükçe yapılabilir. Yada sistemik  (bitkinin özsuyunda 10-12 gün boyunca dolaşan zararlı bitkiye dadandığında onu yok eden) ilaçlarla 15 günde bir yapılan ilaçlamalar vardır. Bütün yıl boyunca kış hariç  akşam serinliği ile sabah 9 a kadar olan arada yapılabilir.

Ankarada  bahçenizdeki her türlü hastalıkla mücadele için bizi arayabilirsiniz.

Sorularınız ve iletişim için lütfen e posta gönderiniz

E-posta adresimiz: bilgi@serapeyzaj.infoArama yapılan kelimeler:

  • sarı ilaç
  • ağaçlara sarı ilaç