Villa bahçelerinin en çok istenen aksesuarıdır su alanları. Bir çöp kovası büyüklüğünden çok büyük alanlara kadar yapılabilir. Teknoloji geliştikce daha kolay uygulanabilir olan süs havuzları artık herkesin kolaylıkla yapabileceği duruma gelmiştir. En önemli konu havuzun yapılacağı alanı tespit etmektir. Doğrusu, misafirlerinizi ağırladığınız oturma alanına yakın olmasıdır. Ancak bazı durumlarda evin etrafında bulunan atık alanların değerlendirilmesi için havuz, dere yada şelaleler bu alanlara da yapılabilir. Her iki durum da yapılacak havuzun güzel görünmesini sağlar.

Süs havuzları isterseniz bahçenizi sizinle paylaşacak başka canlılara yaşama şansı verebilir. Havuzunuza rengarenk Koi balıkları koyabilirsiniz. Bu balıklar yaz kış havuzunuzda yaşarlar, yosun, böcek ve sivrisinek larvalarını yiyerek yaşamlarını size bağlı kalmadan sürdürebilirler. Buz altında yaşayarak yemek ihtiyacı olmadan bütün kışı geçirip bahar aylarında yumurtadan çıkan yavrularıyla size merhaba derler. İlk birkaç hafta önemlidir. Bir süre yem yada ekmek ufakları yada solucan verebilirsiniz.Balıklar havuza adapte olduktan sonra artık kendi hallerine bırakabilirsiniz.

Havuzunuz güneş görüyorsa bütün yaz çiçek açan nilüferler de koyabilirsiniz. Hem büyüyen balık yavrularına sığınak oluştururlar hem de bütün yaz havuzunuzun üstünde size çiçeklerini açarlar. Süs havuzlarınızın her zaman temiz ve berrak olması için ultraviyole lambalı filtreler kullanabilirsiniz. Havuzunuzun içini ışıklandırabilirsiniz. Ultraviyole lambalar içlerinden geçen sudaki yosunu çözerek oluşmasını önlerler ancak havuz dibinde yada bitkilerin saksılarında oluşan yosunlara etki etmezler,bu yosunları belli aralıklarla temizleyip atmanız gerekmektedir.

Bahçenizin istediğiniz yerine istediğiniz ebat ve şekilde süs havuzu,selale ve dere yapmak bizim 12 senedir işimiz . Yaklaşık 100′ün üzerinde süs havuzu, dere ve şelale halen çalışmaya devam ediyor.Ankarada Her türlü süs havuzunun tamiri içinde bize başvurabilirsiniz.

Yaptığımız süs havuzlarından bazılarını fotoğraf galerisinde görebilirsiniz.

Fiyat ve bilgi almak için lütfen e-posta gönderiniz.

E-posta adresimiz: bilgi@serapeyzaj.info

.