Neden Rulo Çim ?

Birkaç saat içinde minimum 1 yıllık gelişmiş çime sahip olmak ilk sebep. Bahçenize yeni çim ektiğinizde iyi bir çim olsun istiyorsanız, en az bir ay hiç basmayacaksınız ve yine en az bir ay günde iki sulama yapacaksınız. Bu işin maliyeti ve sıkıntısını düşündüğünüzde, güvendiğiniz bir yerden alınan ve uygulanan rulo çim daha ucuza gelmektedir.

Rulo çimi nerelerde kullanabilirim? 

Rulo çim pratikte hemen hemen her yere ve bazı durumlarda da tohum ekmenin imkansız veya çok yüksek maliyetli olabileceği yerlere dahi uygulanabilmektedir. Rulo çimin toprak erozyonunu ve suların kirlenmesini önlemek için yamaçlarda kullanılması ki, buralarda tohum ekilmesi durumunda tohumların akması söz konusudur, buna en iyi örnektir.

Rulo çim yoğun kullanıma dayanabilir mi?

Kesinlikle! Rulo çim oldukça hızlı biçimde tesis olur. Birkaç hafta içerisinde tam kapasite kullanıma hazır hale gelir. Yeşil alanlarda oynanan oyunlar ve aile için açık hava aktiviteleri için kusursuz bir yüzey oluşturur. Günümüzde kullanılan çim tohumu karışımları sayesinde değişik amaçlı kullanım söz konusu olabilmektedir.

Rulo Çim ne zaman uygulanabilir?

Rulo çim yeşil alan sektöründe bir devrim yaratmıştır. Toprağın çapalanabildiği her zaman uygulanabilir. Rulo çim ile yeşil bir alan için “ doğru zaman” ı beklemek diye bir şey söz konusu değildir. Ülkemizin her yerinde rulo çimi ilk donlar başlayana kadar sorunsuzca serebilirsiniz

Rulo çim ile iyi bir yatırım yapmış olur muyum?

Evet – aslında tek seçenek olarak – bir kaç saat içerisinde çıplak toprak yüzeyden sağlıklı, güzel bir yeşil dokuya ulaşmak. Evinizin gerek gayrimenkul gerekse estetik değerini bir kaç saat içerisinde kayda değer biçimde arttırıyor olması nedeniyle iyi bir yatırım yapmış olursunuz.

Rulo çim ile tesis edilen alanlar daha mı az emek gerektirirler?

Evet, profosyonel olarak yetiştirilen rulo çimler bahçenize serildiğinde sağlıklı erişkin çimlerdir, halbuki tohum ekme yöntemiyle aynı sağlıklı dokuda, erişkinliğe ulaşmış çim elde edebilmek için yıllarca bakıma ihtiyaç duyarlar. Rulo çimler uzmanların gözetiminde, en kaliteli  tohum karışımları kullanılmak suretiyle yetiştirilmektedir. Rulo çimler serildikten sonra sadece sulamanız, ihtiyaç duyduğunda biçmeniz ve gübrelemeniz halinde sağlıklı, yeşil dokusunu en az düzeyde bakıma ihtiyaç duyacak şekilde uzun süre koruyacaktır.

Rulo çim yaşam biçimimize nasıl etki eder?

Günümüzde satın aldığımız ürünlerde uygunluk, etkinlik ve kalite beklentimiz vardır. Binalar bir gecede yükselmekte ve çekici peyzaj düzenlemeleri saatler içerisinde yapılmaktadır. Rulo çim uygulayarak derhal yeşil bir alana sahip olabilecekken niçin binalarımıza değer katan, aynı görünüm için 1-2 sene bekleyip bu süre içerisinde ortaya çıkacak olan ağır bakım masrafları ve olası hayal kırıklıklarını yaşayalım. İşte bu yüzden rulo çim tercih sebebi olmalıdır.

Arama yapılan kelimeler:

  • bahce duzenlemeleri
  • hangi hazır çim daha iyi
  • hazır cımmı tohum cımmı
  • rulo çim nerelerde kullanılır